To bude aspoň výlet!

Vemte svou třídu přímo do srdce Máchova kraje – a rázem se ze školního výletu stane jedno velké dobrodružství u slavného jezera.

Ubytování v kempu

Školní výlet na jedničku

Vaše děti ubytujeme v chatkách kempu uprostřed lesa. Zajistíme pro ně i snídaně, polopenzi, plnou penzi nebo svačinové balíčky – když půjdete na výlety do okolí.

Tipy na výlety

Pozor, tam… straší!

Ale jenom v noci. A jenom někdy. Prý. Ukažte dětem hradní vězení Václava II. – slavný Bezděz je jen 9 km od kempu. Blízko je to i k hradu Houska a Kokořín.

Pláže Máchova jezera

Skoro jako u moře

Na tohle se děti budou těšit nejvíc: 10 minut pěšky od kempu je krásná písečná pláž Klůček. A navíc klidná, protože sem nemůže auto ani motorka.

Co dělat s dětmi

Přímo v kempu vám zapůjčíme stolní tenis, kola či biliard. V nejbližším okolí kempu se v borovém lese fantazii meze nekladou – a vymyslíte tam dětem spoustu her.

Na nedaleké písečné pláži Klůček jsou ruské kuželky, obří šachy a vodní skluzavka. Na hlavní pláži pak půjčovna šlapadel a lodiček, tobogán či beachvolejbalové hřiště.

Výlet lodí? Musí být!

Tak jim totiž ukážete, kde bral Karel Hynek Mácha inspiraci pro svůj slavný Máj. A na velké lodi stejného jména děti za půl hodiny obeplují celé Máchovo jezero.

Až je někdy budete zpět ve třídě zkoušet z volání Hynka, Viléma a Jarmily, tak už budou vědět. Škola hrou.

Čtyřlístek žije zde

Jak se to stalo, že se z Doks staly Třeskoprsky, z hradu Bezdězu Bezzub a z Máchova jezera nakonec Blaťák?

Protože Jaroslav Němeček, autor legendárního Čtyřlístku, tu má nedaleko chatu. A Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa tu mají zase vlastní muzem – v blízkých Doksech.

Kam na výlety s dětmi po okolí?

MÁTE JAKÝKOLIV DOTAZ?

Napište

Buď na e-mail info@regatamachovojezero.cz – nebo do tohoto formuláře:

NERADI PÍŠETE?

Zavolejte

Vše vám rádi zodpovíme na telefonu