Právě se nacházíte: Hlavní stánka / Pro školy

MÁCHOVO JEZERO cíl školního výletu

Hlavní pláž Doksy

MÁCHOVO JEZERO

Připravili jsme pro vás několik typů na výlety a aktivity, které u nás můžete prožít. Objevte kouzlo Máchova kraje a vyrazte s celou třídou k Máchovu jezeru. Naše společnost Regata Máchovo jezero a.s. je majitelem a provozovatelem lodní dopravy na Máchově jezeře, kempu Klůček a provozujeme i dvě pláže. Máme pro vás připravené výletní lodě a spoustu zábavy i poznání. Víte třeba, že Doksy jsou ve skutečnosti Třeskoprsky, Máchovo jezero rybník Blaťák a Bezděz hrad Bezzub ze známého dětského komiksu Čtyřlístek? Ten má dokonce v Doksech i své vlastní muzeum. Pan Němeček, autor Čtyřlístku, má totiž nedaleko chalupu a své příběhy zasadil do známé krajiny.

CO NABÍZÍ KEMP KLŮČEK

Autokemp Klůček se nalézá v borovém lese na okraji Doks cca 15 minut pěšky od vlakového, 20 minut od autobusového nádraží a necelých 10 minut od pláže Klůček. Otevřen je od května do září a nabízí ubytování ve 2-, 3- a 4-lůžkových chatách a také dostatek prostoru pro stany a karavany. Je skvělým výchozím bodem pro pěší a cykloturistické výlety do Máchova kraje. V těsné blízkosti je zmiňovaná pláž Klůček i hlavní pláž v Doksech.

STRAVOVÁNÍ

Rádi vám zajistíme stravování u našeho partnera, snídani, polopenzi či plnou penzi, nebo svačinové balíčky na výlety. Přímo v Doksech je navíc několik obchodů s potravinami a supermarkety Lidl a Penny.

KAM S DĚTMI V OKOLÍ MÁCHOVA JEZERA?

Mácháč

Pro vaši třídu připravíme vyhlídkovou okružní plavbu na některé z našich výletních lodí.

 • délka plavby cca 40 minut
 • možnost vystoupit ve Starých Splavech a zpět pěšky Jarmilinou stezkou (3,5 km – cca 40 minut)
 • dopoledne či odpoledne sportovní turnaje
 • koupání, hry na pláži
 • večer umění rozdělávání ohně pravěkými metodami a v případě úspěchu následný táborák s opékáním buřtů :-) (nástroje i dřevo zajistíme)

Bezděz a Doksy

Snad nejoblíbenějším cílem výletníků, kteří zavítají do Máchova kraje, je královský hrad Bezděz. Vyrazit na něj můžete:

 • se zdatnějšími dětmi pěšky (8,6 km - cca 3,5 h)
 • nebo vlakem do stanice Bezděz a odtud dále po modré I nebo můžete obojí nakombinovat
 • oběd z vlastních zásob
 • při cestě zpět návštěva Muzea Čtyřlístku nebo Muzea Karla Hynka Máchy a Máchova kraje v Doksech I koupání, hry na pláži
 • večer táborák

Z Pekla na Mácháč

Peklo je atraktivní chráněné území v údolí Robečského potoka mezi obcemi Česká Lípa a Zahrádky lemované pískovcovými stěnami. Je zde turisticko-naučná stezka. I autobusem z Doks do České Lípy (cca 15 min)

 • absolvování naučné stezky po žluté turistické značce (cca 3 hodiny)
 • zpět autobusem do Doks
 • dopoledne či odpoledne sportovní turnaje
 • koupání, hry na pláži
 • večer táborák
 • výlet lze absolvovat i při příjezdu či odjezdu z kempu

Další atraktivní místa v kraji

Kostnice a soutok Labe s Vltavou – Mělník
(vhodné absolvovat jako součást příjezdu či odjezdu) hrad Houska, zřícenina Jestřebí, skalní hrad Sloup, zámek Zákupy, přírodní rezervace Swamp, skály a rokle

VÝLETNÍ LODĚ NA MÁCHOVĚ JEZEŘE

Hladinu Máchova jezera dnes brázdí celkem čtyři výletní lodě. Služebně nejstarší jsou Jarmila a Hynek, jejichž historie se začala psát již ve dvacátých letech minulého století.

Hlavní pláž Doksy

Jarmila alias Maria

V květnu 1924 byla zakoupena a do provozu uvedena motorová loď Maria, kterou slavnostně pokřtila Marie, hraběnka z Valdštejna. Loď byla po druhé světové válce přejmenována na Jarmilu. Vyrobena byla v roce 1924 v berlínských loděnicích Dekumag.

Hlavní pláž Doksy

Hynek alias Tista

Roku 1930 byla uvedena do provozu loď Tista, pojmenovaná podle bezdězského purkrabího Oldřicha Tisty z Libštejna, který v roce 1366 realizoval nápad císaře Karla IV., založit zde Velký rybník, dnešní Máchovo jezero. Po druhé světové válce byla Tista přejmenována na Hynka. Loď byla vyrobena v roce 1929 v Berlíně a koncem 90. let 20. století prošla generální opravou.

Hlavní pláž Doksy

Racek

Nejmladší výletní lodí Máchova jezera je Racek. Byl vyroben v Budapešti v roce 1966 a zajímavostí je, že jeho trup je celý z hliníku.

Hlavní pláž Doksy

Máj

Největší výletní loď na Máchově jezeře s kapacitou až 250 osob. Od podzimu roku 2013 procházel Máj generální opravou, aby se v dubnu 2014 opět slavnostně vrátil na vodu, a to skoro přesně 55 let od prvního spuštění, které také proběhlo na jaře, ale roku 1959. Máj je jediný svého druhu na světě a byl vyroben v loděnicích Štěchovice speciálně pro Máchovo jezero.

Kontakty

Regata Máchovo jezero a.s.
U Jezera 393 Doksy 472 01
Česká republika

Emaily:

info@regatamachovojezero.cz
autokemp@regatamachovojezero.cz

Autokemp Klůček:

Recepce Klůček: 487 872 138
Ve dnech 1.9.-30.4.: 777 915 903

Objednávky lodí:

Objednávky na tel.: 487 872 055,
777 915 904, nebo 773 915 906


Partneři


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.